Біографія

Народився Володимир Леонідович 27 лютого 1961 року в селі Братолюбівка, Веселівського району в сім’ї колгоспників Леоніда Володимировича та Євдокії Ємельянівни. Він був третьою дитиною в сім’ї, після двох старших сестер – Ганни та Надії. Народженню хлопчика батьки дуже зраділи, сильні чоловічі руки, надійне плече – завжди цінувались в українських сільських родинах. Особливо народження сина чекав батько, який від щастя приніс маленького Володю на власних руках з пологового будинку. Його дитинство нічим не відрізнялось від дитинства сільської дітвори: допомога по господарству, дуже рідкі подарунки від батьків, навчання в школі, печена картопля на вогнищі, збиті коліна… Оскільки всі дорослі були зайняті справами, хлопчик часто залишався без нагляду. Старші сестри ходили до школи і розповідали Володі про те, як там цікаво. Першим самостійним рішенням хлопця, яке він прийняв у 6 років було: «Я ходитиму до школи». Батьки підтримали сина і оформили відповідні документи, хоча хлопчику не виповнилось і семи років. Походивши до школи декілька днів, Володя приймає зовсім зворотнє рішення: «Все, до школи більше не ходитиму». Маленькому хлопчикові пояснили, що необхідно відповідати за свої рішення. З тих пір, протягом усього життя це стає кредом його управлінської діяльності. По справжньому дорослим Володя відчув себе у 9 років, коли раптово помер батько. Старші сестри вчилися і працювали в місті, а поряд з мамою залишився тільки він. Незважаючи на свій юний вік, хлопчина вдосвіта прокидався і разом з мамою вирушав на ферму годувати і доїти корів. Турботу і відповідальність за свою неньку він пронесе через усе своє коротке життя. Часто приїжджатиме до неї, а коли матір стане старенькою – забере до себе і догляне до самої смерті.
У 1978 році вступив до Запорізького радгоспу – технікуму, а вже через рік проходитиме службу у танкових військах. Після служби в лавах Збройних сил розпочав трудову діяльність у 1981 році – інженером з техніки безпеки, з 1982р. – бригадиром тракторної бригади Веселівського МГП «Садпром». Не зважаючи на  молодий вік, до нього звертались по батькові набагато старші і за віком і за соціальним становищем. А дехто говорив: «З нього буде справжній керівник».
Цікава і романтична історія знайомства з майбутньою дружиною, яку він вперше побачив на фотографії, з тієї миті з’явилось непереборне бажання по-справжньому познайомитись з дівчиною.
Своє життя він пов’язав із сільським господарством, трудівниками села. Успішно закінчивши Херсонський сільськогосподарський інститут імені О.Д.Цюрупи, здобувши фах вченого-агронома, продовжив працювати  у цьому ж господарстві головним агрономом.
Із 1988 року його доля нерозривно пов’язана з господарством «Соцземлеробство».
Очоливши в 1988 році державне підприємство дослідне господарство «Соцземлеробство», Щетінін Володимир Леонідович  зарекомендував себе мудрим, грамотним і здібним керівником. Його завжди відрізняли допитливий розум, нестандартні підходи у вирішенні складних завдань. Глибокі професійні знання, організаторські здібності, кращі людські якості Володимира Леонідовича дозволили вивести господарство в число лідерів не тільки району, а і Запорізької області.
    Він член наукової ради Запорізької державної сільськогосподарської станції УААН, неодноразово обирався депутатом районної ради, а з 2006 року – депутат обласної ради. Принциповість, компетентність, хліборобська мудрість давали йому змогу продуктивно працювати в облраді, активно відстоювати інтереси району. Як звичайна людина – це був хороший сім’янин, турботливий батько, люблячий чоловік. Виховав двох хороших дітей – сина Сергія, який нині працює в господарстві головним економістом та доньку Світлану, яка займається проблемами «важких» сімей.
   Раптова смерть керівника господарства приголомшила все село. На декілька днів мешканці села були погружені в шоковий стан. Не вірилось і не хотілось вірити в те, що сталась біда. А деякі навіть говорили: «Осиротіли». Сусіди, всі, хто мешкав на вулиці, де жила родина Щетініних, від малого до старого вийшли і весь шлях, яким планувалось проводжати в останню путь Володимира Леонідовича, прибрали так, як ніколи. Бо він любив чистоту і порядок у всьому, а односельці розуміли,що це останнє, що вони можуть зробити для цієї людини. Навіть ті, хто не долюблював Щетініна В.Л. за його життя, розуміли, що пішла з життя не просто людина, не просто керівник, а особистість – велика і яскрава. Канула у вічність ціла епоха в історії господарства і села…
 В останню путь його проводжали цілим районом. Такої кількості людей село не бачило ніколи. Труну з тілом директора пронесли на руках через все село, зупинялись біля кожного виробничого об’єкту, надаючи можливість на останок попрощатись з усім, до чого приклав зусилля Володимир Леонідович. Багато хороших та теплих слів було сказано, і значно більше залишилось в душі кожного. Море живих квітів, в якому буквально потонув насип над могилою…
А квіти все несли і несли…
Він залишив після себе хорошу пам’ять, світлі спогади і добрі справи. Він прожив красиве, достойне справжньої людини життя. Не випадково, дуже часто на його могилі з’являються свіжі живі квіти. А приїжджаючи на могилу колишнього директора, колеги, друзі говорять мало, більше мовчать. Бо і сам Володимир Леонідович говорив мало, розуміючи глибоку відповідальність за кожне сказане слово. А говорили за нього його справи…